Irkutsk State Science Library of Molchanov-SibirskyLermontov Str. 253
11:00
Baikal debutants pitch
Irkutsk State Science Library of Molchanov-SibirskyLermontov Str. 253
11:00
Baikal debutants pitch
«Zvezdnyi» Cinemaplex Oscar HallDekabrskih Sobytiy, 102/1
18:30
Festival Opening Ceremony 12+
Opening film: HEAVENLY CRIMEARussia, 2020 | 87 min. | 12+| director: Sergey Debizhev cameramen: Alexey Nemov, Roman Lyubimsky
Irkutsk Planetarium
Fulldome FilmsSedova Str.,30
15:00
Unveiling the invisible UniverseGreece, 2021 | 28 min
16:30
A Virtual Journey to Baikal NerpaRussia, 2020, 7 min.
The Dreams of the SpaceBelarus, 2020, 18 min
18:00
Moon 2019Italy, 2019 | 21 min
Irkutsk State Science Library of Molchanov-SibirskyLermontov Str. 253
11:00
The roundtable
Nature and the modern cityModerator: Doctor of Historical Sciences, Professor of Irkutsk State University, Chairman of the Public Chamber of the city of Irkutsk Stanislav Goldfarb
«Zvezdnyi» Cinemaplex Nika HallDekabrskih Sobytiy, 102/1
11:00
COMPETITIVEpopular science film
WHALE TALKGermany, 2021 | 52 min. | 12+ | director: Volker Barth, cameraman: Andrey Timoshchenko
12:30
NON-COMPETITIONdocumentary film
ICHTHYOSAURRussia, 2021 | 52 min. | 12+| director: Nadia Krutko Saballos
13:50
COMPETITIVEanimated films
THE WINTERAustralia, 2021 | 5 min. | 6+| director: Xin Li
COMPETITIVEanimated films
PENGUIN AND WHALEArgentina, 2020 | 3 min. | 6+| directors: Ezequiel Torres, Pablo R. Roldán
COMPETITIVEanimated films
THE DANCE IN THE DEPTHIsrael, 2020 | 3 min. | 6+| director: Karina Hananeia
COMPETITIVEanimated films
THE RAINRussia, 2020 | 1 min. | 0+ | directors: Anna Isakova, Vasilisa Makshakova, Ivan Khanzhin
COMPETITIVEanimated films
THE SET FOR CREATING A MOUSERussia, 2020 | 3 min. | 0+ | directors: Anna Isakova, Vasilisa Makshakova, Ivan Khanzhin
COMPETITIVEanimated films
THE WIND IS HOWLING!Russia, 2020 | 3 min. | 12+ | director: Ivan Khanzhin
COMPETITIVEanimated films
DOGS SMELL LIKE THE SEARussia, 2020 | 4 min. | 6+ director: Anastasia Lisovets
COMPETITIVEanimated films
10 000 UGLY INKBLOTSRussia, China | 2020 | 7 min. | 6+| director: Dmitry Geller
COMPETITIVEanimated films
THE WORDS ON THE HILLSIDERussia, 2020 | 8 min. | 16+| director: Valentin Telegin
COMPETITIVEanimated films
PISHTO'S BIRTHDAYRussia, 2020 | 10 min. | 12+| director: Sofia Kendel
COMPETITIVEanimated films
WHITE SNAKERussia, 2020 | 6 min. | 12+| director: Polina Fedorova
COMPETITIVEanimated films
BEGINNING OF THE LIGHTRussia, 2020 | 6 min. | 12+| director: Anastasia Melikhova
15:20
NON-COMPETITIONdocumentary film
BENEDIKT DYBOWSKI. SECRETS OF THE SACRED SEABelarus, 2019 | 39 min. | 12+| director: Taras Vashchenko
16:20
NON-COMPETITIONdocumentary film
#GOODNESSBEEVERYWHERERussia, 2019 | 44 min. | 6+| director: Eva Belova
17:30
NON-COMPETITIONdocumentary film
HOUSE №6Russia, 2019 | 40 min. | 12+| director: Julia Falina
18:30
NON-COMPETITIONdocumentary film
NORTH FOR HAPPINESSRussia, 2020 | 124 min. | 18+| director: Alexander Porotov
Irkutsk Regional Film Foundation
«Dom Kino», Big HallMukhinoy Str. 2A
10:00
COMPETITIVEfeature film
WALNUT TREEIran, 2020 | 106 min. | 18+| director: Mohammad Hossein Mahdavian, cameraman: Hadi Behroooz
12:00
COMPETITIVEdocumentary film
THE LAST BREATHIran, 2021 | 60 min. |12+| director: Faraz Fadaian, cameraman: Faraz Fadaian
13:20
NON-COMPETITIONdocumentary film
SECRET OF KARADAGSKY SANCTUARYRussia, 2021 | 26 min. | 6+| director: Boris Dedenev
NON-COMPETITIONdocumentary film
MY HOMERussia, 2020 | 13 min. | 16+| director: Kristina Korolyova
NON-COMPETITIONdocumentary film
MANGEGuatemala, 2021 | 18 min. | 16+| director: Josué García Prado
14:50
COMPETITIVEdocumentary film
EARTH: MUTEDSweden, 2021 | 70 min. | 12+| directors: Mikael Kristersson, Åsa Ekman, Oscar Hedin, cameraman: Mikael Kristersson
16:20
COMPETITIVEpopular science film
LAND OF THE SPOON-BILLED SANDPIPERRussia, 2020 | 120 min. | 0+| director: Iuliia Darkova, cameramen: Iuliia Darkova, Andrey Maximov
The film is presented by the author
19:00
COMPETITIVEdocumentary film
GROUND ZERORussia, 2020 | 68 min. | 16+| director: Yulia Byvsheva cameramen: Andrey Zakablukovsky, Nikolay Yakovlev, Alexey Vinogradov
The film is presented by the authors
Irkutsk Regional Film Foundation
«Dom Kino», Small HallMukhinoy Str. 2A
11:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
HOUSE №6Russia, 2019 | 40 min. | 12+| director: Julia Falina
12:30
NON-COMPETITIONdocumentary film
NORTH FOR HAPPINESSRussia, 2020 | 124 min. | 18+| director: Alexander Porotov
15:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
ICHTHYOSAURRussia, 2021 | 52 min. | 12+| director: Nadia Krutko Saballos
16:30
NON-COMPETITIONdocumentary film
STALKING CHERNOBYL - EXPLORATION AFTER APOCALYPSEUkraine, USA, Bulgaria, Slovakia, 2020 | 58 min. | 18+| director: Iara Lee
18:30
NON-COMPETITIONdocumentary film
SECRET OF KARADAGSKY SANCTUARYRussia, 2021 | 26 min. | 6+| director: Boris Dedenev
NON-COMPETITIONdocumentary film
MY HOMERussia, 2020 | 13 min. | 16+| director: Kristina Korolyova
NON-COMPETITIONdocumentary film
MANGEGuatemala, 2021 | 18 min. | 16+| director: Josué García Prado
«Rasputin Museum»
of the Irkutsk Regional Museum of Local HistorySverdlov str. 20
15:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
BENEDIKT DYBOWSKI. SECRETS OF THE SACRED SEABelarus, 2019 | 39 min. | 12+| director: Taras Vashchenko
House of Culture «Yunost»Sayansk, Irkutsk Region
15:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
SECRET OF KARADAGSKY SANCTUARYRussia, 2021 | 26 min. | 6+| director: Boris Dedenev
NON-COMPETITIONdocumentary film
MY HOMERussia, 2020 | 13 min. | 16+| director: Kristina Korolyova
NON-COMPETITIONdocumentary film
MANGEGuatemala, 2021 | 18 min. | 16+| director: Josué García Prado
Irkutsk Planetarium
Fulldome FilmsSedova Str.,30
12:00
Unveiling the invisible UniverseGreece, 2021 | 28 min
13:30
A Virtual Journey to Baikal NerpaRussia, 2020, 7 min.
The Dreams of the SpaceBelarus, 2020, 18 min
15:00
Moon 2019Italy, 2019 | 21 min
16:30
Unveiling the invisible UniverseGreece, 2021 | 28 min
18:00
A Virtual Journey to Baikal NerpaRussia, 2020, 7 min.
The Dreams of the SpaceBelarus, 2020, 18 min
19:30
Moon 2019Italy, 2019 | 21 min
«Zvezdnyi» Cinemaplex Nika HallDekabrskih Sobytiy, 102/1
10:00
COMPETITIVEpopular science film
LAND OF THE SPOON-BILLED SANDPIPERRussia, 2020 | 120 min. | 0+| director: Iuliia Darkova, cameramen: Iuliia Darkova, Andrey Maximov
12:20
COMPETITIVEdocumentary film
EARTH: MUTEDSweden, 2021 | 70 min. | 12+| directors: Mikael Kristersson, Åsa Ekman, Oscar Hedin, cameraman: Mikael Kristersson
13:50
COMPETITIVEdocumentary film
DO I LOVE YOU, ROBOT, DO I?Russia, 2021 | 60 min. | 16+| director: Yulia Kiseleva, cameraman: Sergey Petriga
15:10
NON-COMPETITIONdocumentary film
STALKING CHERNOBYL - EXPLORATION AFTER APOCALYPSEUkraine, USA, Bulgaria, Slovakia, 2020 | 58 min. | 18+| director: Iara Lee
16:30
COMPETITIVEpopular science film
A SHORT TUTORIAL ON RAISING SEALSRussia, 2020 | 52 min. | 6+ | director: Vladimir Marin, cameramen: Maxim Tolstoy, Vladimir Kuzmin, Danil Khusainov
17:45
COMPETITIVEdocumentary film
RUSSIAN WAYRussia, 2021 | 52 min. | 16+ | director: Tatyana Soboleva, cameramen: Andrey Pitinov, Nikita Aniskin
19:10
COMPETITIVEdocumentary film
BUROMSKY ISLANDRussia, 2020 | 80 min. | 12+ | director: Olga Stefanova, cameramen: Olga Stefanova, Andrey Kuznetsov
Irkutsk Regional Film Foundation
«Dom Kino», Big HallMukhinoy Str. 2A
10:00
COMPETITIVEanimated films
THE WINTERAustralia, 2021 | 5 min. | 6+| director: Xin Li
COMPETITIVEanimated films
PENGUIN AND WHALEArgentina, 2020 | 3 min. | 6+| directors: Ezequiel Torres, Pablo R. Roldán
COMPETITIVEanimated films
THE DANCE IN THE DEPTHIsrael, 2020 | 3 min. | 6+| director: Karina Hananeia
COMPETITIVEanimated films
THE RAINRussia, 2020 | 1 min. | 0+ | directors: Anna Isakova, Vasilisa Makshakova, Ivan Khanzhin
COMPETITIVEanimated films
THE SET FOR CREATING A MOUSERussia, 2020 | 3 min. | 0+ | directors: Anna Isakova, Vasilisa Makshakova, Ivan Khanzhin
COMPETITIVEanimated films
THE WIND IS HOWLING!Russia, 2020 | 3 min. | 12+ | director: Ivan Khanzhin
COMPETITIVEanimated films
DOGS SMELL LIKE THE SEARussia, 2020 | 4 min. | 6+ director: Anastasia Lisovets
COMPETITIVEanimated films
10 000 UGLY INKBLOTSRussia, China | 2020 | 7 min. | 6+| director: Dmitry Geller
COMPETITIVEanimated films
THE WORDS ON THE HILLSIDERussia, 2020 | 8 min. | 16+| director: Valentin Telegin
COMPETITIVEanimated films
PISHTO'S BIRTHDAYRussia, 2020 | 10 min. | 12+| director: Sofia Kendel
COMPETITIVEanimated films
WHITE SNAKERussia, 2020 | 6 min. | 12+| director: Polina Fedorova
COMPETITIVEanimated films
BEGINNING OF THE LIGHTRussia, 2020 | 6 min. | 12+| director: Anastasia Melikhova
11:20
COMPETITIVEfeature film
BONE CAGECanada, 2020 | 89 min. | 18+ | director: Taylor Olson, cameraman: Kevin A. Fraser
13:10
NON-COMPETITIONdocumentary film
SHULGAN-TACHRussia, 2021 | 39 min. | 16+ | director: Dmitry Zavilgelsky
14:10
COMPETITIVEfeature film
THIS IS NOT A BURIAL, IT'S A RESURRECTIONLesotho, South Africa, Italy, 2019 | 119 min.| 16+ | director: Lemohang Jeremiah Mosese, cameraman: Pierre de Villiers
16:30
COMPETITIVEpopular science film
ON THIN ICEGermany, Russia, 2020 | 51 min. | 12+ | director: Henry M. Mix, cameramen: Boas Schwarz, Vladimir Filippov
The film is presented by the producer
18:00
COMPETITIVEdocumentary film
SPITAK. THIRTY YEARS OF SOLITYDERussia, 2020 | 30 min. |12+ |director: Svetlana Stasenko, cameraman: Irina Uralskaya
The film is presented by the author
19:10
COMPETITIVEpopular science film
WHALE TALKGermany, 2021 | 52 min. | 12+ | director: Volker Barth, cameraman: Andrey Timoshchenko
The film is presented by the authors
Irkutsk Regional Film Foundation
«Dom Kino», Small HallMukhinoy Str. 2A
11:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
#GOODNESSBEEVERYWHERERussia, 2019 | 44 min. | 6+| director: Eva Belova
12:10
NON-COMPETITIONdocumentary film
ICHTHYOSAURRussia, 2021 | 52 min. | 12+| director: Nadia Krutko Saballos
16:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
HOUSE №6Russia, 2019 | 40 min. | 12+| director: Julia Falina
17:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
BENEDIKT DYBOWSKI. SECRETS OF THE SACRED SEABelarus, 2019 | 39 min. | 12+| director: Taras Vashchenko
18:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
SECRET OF KARADAGSKY SANCTUARYRussia, 2021 | 26 min. | 6+| director: Boris Dedenev
NON-COMPETITIONdocumentary film
MY HOMERussia, 2020 | 13 min. | 16+| director: Kristina Korolyova
NON-COMPETITIONdocumentary film
MANGEGuatemala, 2021 | 18 min. | 16+| director: Josué García Prado
19:20
NON-COMPETITIONdocumentary film
SHULGAN-TACHRussia, 2021 | 39 min. | 16+ | director: Dmitry Zavilgelsky
«Rasputin Museum»
of the Irkutsk Regional Museum of Local HistorySverdlov str. 20
15:00
COMPETITIVEanimated films
THE WINTERAustralia, 2021 | 5 min. | 6+| director: Xin Li
COMPETITIVEanimated films
PENGUIN AND WHALEArgentina, 2020 | 3 min. | 6+| directors: Ezequiel Torres, Pablo R. Roldán
COMPETITIVEanimated films
THE DANCE IN THE DEPTHIsrael, 2020 | 3 min. | 6+| director: Karina Hananeia
COMPETITIVEanimated films
THE RAINRussia, 2020 | 1 min. | 0+ | directors: Anna Isakova, Vasilisa Makshakova, Ivan Khanzhin
COMPETITIVEanimated films
THE SET FOR CREATING A MOUSERussia, 2020 | 3 min. | 0+ | directors: Anna Isakova, Vasilisa Makshakova, Ivan Khanzhin
COMPETITIVEanimated films
THE WIND IS HOWLING!Russia, 2020 | 3 min. | 12+ | director: Ivan Khanzhin
COMPETITIVEanimated films
DOGS SMELL LIKE THE SEARussia, 2020 | 4 min. | 6+ director: Anastasia Lisovets
COMPETITIVEanimated films
10 000 UGLY INKBLOTSRussia, China | 2020 | 7 min. | 6+| director: Dmitry Geller
COMPETITIVEanimated films
THE WORDS ON THE HILLSIDERussia, 2020 | 8 min. | 16+| director: Valentin Telegin
COMPETITIVEanimated films
PISHTO'S BIRTHDAYRussia, 2020 | 10 min. | 12+| director: Sofia Kendel
COMPETITIVEanimated films
WHITE SNAKERussia, 2020 | 6 min. | 12+| director: Polina Fedorova
COMPETITIVEanimated films
BEGINNING OF THE LIGHTRussia, 2020 | 6 min. | 12+| director: Anastasia Melikhova
House of Culture «Yunost»Sayansk, Irkutsk Region
15:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
SECRET OF KARADAGSKY SANCTUARYRussia, 2021 | 26 min. | 6+| director: Boris Dedenev
NON-COMPETITIONdocumentary film
BENEDIKT DYBOWSKI. SECRETS OF THE SACRED SEABelarus, 2019 | 39 min. | 12+| director: Taras Vashchenko
Cinema «Pobeda»Kachug, Irkutsk Region
14:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
BENEDIKT DYBOWSKI. SECRETS OF THE SACRED SEABelarus, 2019 | 39 min. | 12+| director: Taras Vashchenko
House of Culture «Siberia»Oyok village, Irkutsk Region
10:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
SECRET OF KARADAGSKY SANCTUARYRussia, 2021 | 26 min. | 6+| director: Boris Dedenev
NON-COMPETITIONdocumentary film
BENEDIKT DYBOWSKI. SECRETS OF THE SACRED SEABelarus, 2019 | 39 min. | 12+| director: Taras Vashchenko
Irkutsk Planetarium
Fulldome FilmsSedova Str.,30
12:00
Unveiling the invisible UniverseGreece, 2021 | 28 min
13:00
Moon 2019Italy, 2019 | 21 min
15:00
A Virtual Journey to Baikal NerpaRussia, 2020, 7 min.
The Dreams of the SpaceBelarus, 2020, 18 min
16:30
Unveiling the invisible UniverseGreece, 2021 | 28 min
18:00
Moon 2019Italy, 2019 | 21 min
19:30
A Virtual Journey to Baikal NerpaRussia, 2020, 7 min.
The Dreams of the SpaceBelarus, 2020, 18 min
«Zvezdnyi» Cinemaplex Nika HallDekabrskih Sobytiy, 102/1
10:00
COMPETITIVEpopular science film
MUSHROOM LANDRussia, 2020 | 51 min. |12+ director: Dmitry Tikhomirov, cameramen: Dmitry Tikhomirov, Natalia Sidorova, Ilya Dolgov
11:10
COMPETITIVEfeature film
WALNUT TREEIran, 2020 | 106 min. | 18+| director: Mohammad Hossein Mahdavian, cameraman: Hadi Behroooz
13:10
COMPETITIVEdocumentary film
SPITAK. THIRTY YEARS OF SOLITYDERussia, 2020 | 30 min. |12+ |director: Svetlana Stasenko, cameraman: Irina Uralskaya
14:00
COMPETITIVEdocumentary film
THE LAST BREATHIran, 2021 | 60 min. |12+| director: Faraz Fadaian, cameraman: Faraz Fadaian
15:20
COMPETITIVEdocumentary film
GROUND ZERORussia, 2020 | 68 min. | 16+| director: Yulia Byvsheva cameramen: Andrey Zakablukovsky, Nikolay Yakovlev, Alexey Vinogradov
16:50
COMPETITIVEpopular science film
ON THIN ICEGermany, Russia, 2020 | 51 min. | 12+ | director: Henry M. Mix, cameramen: Boas Schwarz, Vladimir Filippov
18:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
SHULGAN-TACHRussia, 2021 | 39 min. | 16+ | director: Dmitry Zavilgelsky
19:00
COMPETITIVEfeature film
BONE CAGECanada, 2020 | 89 min. | 18+ | director: Taylor Olson, cameraman: Kevin A. Fraser
Irkutsk Regional Film Foundation
«Dom Kino», Big HallMukhinoy Str. 2A
10:00
COMPETITIVEpopular science film
A SHORT TUTORIAL ON RAISING SEALSRussia, 2020 | 52 min. | 6+ | director: Vladimir Marin, cameramen: Maxim Tolstoy, Vladimir Kuzmin, Danil Khusainov
The film is presented by the author
11:40
COMPETITIVEdocumentary film
DO I LOVE YOU, ROBOT, DO I?Russia, 2021 | 60 min. | 16+| director: Yulia Kiseleva, cameraman: Sergey Petriga
The film is presented by the author
13:20
NON-COMPETITIONdocumentary film
STALKING CHERNOBYL - EXPLORATION AFTER APOCALYPSEUkraine, USA, Bulgaria, Slovakia, 2020 | 58 min. | 18+| director: Iara Lee
The film is presented by the author
15:00
COMPETITIVEpopular science film
MUSHROOM LANDRussia, 2020 | 51 min. |12+ director: Dmitry Tikhomirov, cameramen: Dmitry Tikhomirov, Natalia Sidorova, Ilya Dolgov
The film is presented by the author
16:40
COMPETITIVEdocumentary film
RUSSIAN WAYRussia, 2021 | 52 min. | 16+ | director: Tatyana Soboleva, cameramen: Andrey Pitinov, Nikita Aniskin
The film is presented by the author
18:20
COMPETITIVEdocumentary film
BUROMSKY ISLANDRussia, 2020 | 80 min. | 12+ | director: Olga Stefanova, cameramen: Olga Stefanova, Andrey Kuznetsov
The film is presented by the author
Irkutsk Regional Film Foundation
«Dom Kino», Small HallMukhinoy Str. 2A
12:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
NORTH FOR HAPPINESSRussia, 2020 | 124 min. | 18+| director: Alexander Porotov
14:30
NON-COMPETITIONdocumentary film
BENEDIKT DYBOWSKI. SECRETS OF THE SACRED SEABelarus, 2019 | 39 min. | 12+| director: Taras Vashchenko
15:40
NON-COMPETITIONdocumentary film
#GOODNESSBEEVERYWHERERussia, 2019 | 44 min. | 6+| director: Eva Belova
17:00
Special screening
By The Very Blue SeaRussia, 2021 | 51 min. | 12+ | director: Maria Aristova, cameraman: Dmitry Grabovsky
The film is presented by the authors
«Rasputin Museum»
of the Irkutsk Regional Museum of Local HistorySverdlov str. 20
15:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
SHULGAN-TACHRussia, 2021 | 39 min. | 16+ | director: Dmitry Zavilgelsky
Cinema «Pobeda»Kachug, Irkutsk Region
11:00
NON-COMPETITIONdocumentary film
SECRET OF KARADAGSKY SANCTUARYRussia, 2021 | 26 min. | 6+| director: Boris Dedenev
Irkutsk Planetarium
Fulldome FilmsSedova Str.,30
12:00
Unveiling the invisible UniverseGreece, 2021 | 28 min
13:00
Moon 2019Italy, 2019 | 21 min
15:00
A Virtual Journey to Baikal NerpaRussia, 2020, 7 min.
The Dreams of the SpaceBelarus, 2020, 18 min
16:30
Unveiling the invisible UniverseGreece, 2021 | 28 min
18:00
Moon 2019Italy, 2019 | 21 min
19:30
A Virtual Journey to Baikal NerpaRussia, 2020, 7 min.
The Dreams of the SpaceBelarus, 2020, 18 min
Irkutsk Regional Film Foundation
«Dom Kino», Big HallMukhinoy Str. 2A
11:00
Presentation
Presentation of the professional equipment of the Irkutsk Regional Film Fund
12:30
Special screening
The Tsar BirdRussia, 2018 | director: Eduard Novikov | 80 min |12+. Creative meeting with Eduard Novikov on the «Yakut Hollywood» phenomenon
15:00
Creative meeting
The Influence of Cinema on the Life of SocietyCreative meeting with Sergey Debizhev
Irkutsk Regional Film Foundation
«Dom Kino», Small HallMukhinoy Str. 2A
10:00
Viewing and discussion
The documentary film «Polar Explorer»Viewing and discussion of the film with the scriptwriter, director, cameraman, jury member of the festival Nikolai Volkov
11:50
An industrial event. Focus group.
The Chip is Inside MeScreening and discussion of the rough сut of the full-length film The Chip is Inside Me dedicated to the latest achievements of science and medicine. Conducted director Yulia Kiseleva
13:40
Presentation
Nature vs. Progress: Aspects to Finnish DocumentariesBy Liina Harkonen
«Zvezdnyi» CinemaplexDekabrskih Sobytiy, 102/1
17:30
Festival Closing Press Conference
18:30
20th Baikal International Film Festival Closing Night12+ Oscar Hall
Irkutsk Planetarium
Fulldome FilmsSedova Str.,30
12:00
Unveiling the invisible UniverseGreece, 2021 | 28 min
13:00
Moon 2019Italy, 2019 | 21 min
15:00
A Virtual Journey to Baikal NerpaRussia, 2020, 7 min.
The Dreams of the SpaceBelarus, 2020, 18 min
16:30
Unveiling the invisible UniverseGreece, 2021 | 28 min
18:00
Moon 2019Italy, 2019 | 21 min
19:30
A Virtual Journey to Baikal NerpaRussia, 2020, 7 min.
The Dreams of the SpaceBelarus, 2020, 18 min